Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.

+420 733 524 646
+420 603 705 070

Bezpečnost a estetika předokenních rolet

Jaké jsou důvody ve stínění oken pro komfort moderního bydlení?

Stínicí technika umožňuje regulaci klimatu v interiérovém prostoru, snižuje provozní náklady, zvyšuje významně bezpečnost objektu a navíc navyšuje estetickou hodnotu domu. Zajišťuje také účinnou ochranu před sluncem i světlem a nemusíme upozorňovat na zlepšení tepelných (úspora nákladů na vytápění je až o třetinu ) a zvukových ( snížení hluku z ulice až o 10 decibelů) vlastností. Takové požadavky právě splňují předokenní rolety s jejich přednostmi.

Velmi praktická je také schopnost rolet naprogramovanými pohyby simulovat vaši přítomnost, když jste na dovolené a podstatně tím ztížíte přístup do vašeho bytu případným nezvaným hostům. Roletové systémy významným způsobem uchrání vaši nemovitost. Také spolehlivě ochrání okna před silným větrem, deštěm, sněhem, kroupami či jinými nepříznivými vlivy.


Předokenní rolety jsou významným prvkem zastínění oken. Rostoucí počet majitelů rodinných domů, novostaveb, zrekonstruovaných objektů i panelových bytů si je nechává namontovat. Venkovní rolety lze totiž instalovat také do již hotových oken, to znamená i v rámci jejich výměny. Ideální řešení představují exteriérové rolety s možností montáže na rám okna, do otvoru či na fasádu. Venkovní rolety se vyrábějí z hliníku nebo PVC. Hliníkové exteriérové rolety Plasterax a Vivera svou celistvou plochou vytváří obtížně zdolatelnou zábranu v případě vloupání, Současně jsou významným termoregulačním prvkem. Praktickým doplňkem exteriérové rolety může být zabudovaná síť proti hmyzu, kterou lze ovládat nezávisle na ovládání rolety.