Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.

+420 733 524 646
+420 603 705 070

Termoregulační efekt

Exteriérová stínicí technika významně ovlivňuje tepelnou regulaci interiéru. Požadované parametry zejména exteriérové stínicí techniky jsou zcela zřejmé – jde o omezení teploty interiéru v letním období, resp. snížení úniku tepla v zimním období. Obecně se udává, že při využití stínicí techniky je úspora spotřeby energie v rozmezí 20-25 % v energetické bilanci budov - dle konkrétního objektu.
Případné úniky tepla lze vyhodnotit na základě termovizního měření, které znázorňuje rozložení povrchové teploty pomocí měření hustoty infračerveného záření z povrchu před použitím a následně s použitím exteriérové stínící techniky.

Jak uspořit energii?

Dnešní stavby již počítají s nejrůznějšími opatřeními zvyšující hospodárnost objektu. Zákazníci investují do solárních kolektorů, tepelných čerpadel, a přitom zapomínají roli stínění z exteriéru. I to má v úsporách energie vysoký podíl.

Již ve fázi projektování domu je důležité uvažovat o vhodném typu exteriérového stínění. Architekt dokáže tuto součást domu povýšit na designový prvek s maximálním využitím a přitom nemusíte slevovat z vytouženého komfortu.

Proč žaluzie na motor?

Obsluha venkovních žaluzií může být manuální (ruční) nebo motorizovaná, popřípadě automatizovaná, což přináší technice a uživatelům domu řadu výhod. Manuální ovládání je namáhavé pro obsluhu i pro samotný mechanismus. Díky plynulému chodu a větrným čidlům se snižuje namáhání lamel venkovních žaluzií. Ovladač může být nástěnný, bezdrátový nebo s pohonem zařízení propojený kabelem.

Bezpečnost a estetika předokenních rolet

Jaké jsou důvody ve stínění oken pro komfort moderního bydlení?

Stínicí technika umožňuje regulaci klimatu v interiérovém prostoru, snižuje provozní náklady, zvyšuje významně bezpečnost objektu a navíc navyšuje estetickou hodnotu domu. Zajišťuje také účinnou ochranu před sluncem i světlem a nemusíme upozorňovat na zlepšení tepelných (úspora nákladů na vytápění je až o třetinu ) a zvukových ( snížení hluku z ulice až o 10 decibelů) vlastností. Takové požadavky právě splňují předokenní rolety s jejich přednostmi.

Předokenní rolety vs. venkovní žaluzie

Největším konkurentem předokenních rolet jsou venkovní žaluzie. Ve srovnání s roletami umožňují víceúrovňovou regulaci intenzity světla, a zároveň efektivní větrání. Tyto priority venkovních žaluzií oceníte v létě v prostorách s orientací na jih či jihozápad. Naproti tomu v zimě oceníte spíše rolety, které vytvářejí další izolační vrstvu (jsou vyplněné pěnou) a zamezují tak nežádoucímu úniku tepla. Další důvod, proč si pořídit žaluzie, jsou nižší pořizovací náklady. Pokud si totiž instalujete venkovní žaluzie, nemusíte je instalovat duplicitně zevnitř.